Webhoca
Webhoca.com

WordPress tema satın alabileceğiniz siteler

WP tema satın alabileceğiniz yerler

WordPress tema satın alabileceğiniz yerler

WordPress için yerli ve yabancı bir çok tema geliştiricisi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları kendi web sitelerinde temalarını satmakta bazıları da wordpress temalarının toplu olarak satıldığı tema marketlerinde satışa sunmaktadır. Aşağıda listelediğimiz wordpress tema marketlerinden hızlı ve kolay bir şekilde wordpress teması satın alabilirsiniz.

WP tema satın alma marketleri

Sizlere daha önce WordPress Themeforest Tema satın almayı anlatmıştık. Şimdi de wp toplu tema satılan yerleri listeleyeceğiz. Listenin en başına herkesin bildiği, dünyaca ünlü wordpress tema marketi Themeforest.net’i yazabiliriz. Hali hazırda themeforest’ta 11.560 wordpress teması satılıyor. Dünyanın farklı yerlerinden tema üreticileri geliştirdikleri temaları burada satışa çıkarıyor.

İçlerinde Avada [an itibariyle 459,226 satış] gibi yüz binlerce satışı başarıyla gerçekleştirmiş dünyaca ünlü üreticiler de var. Tabi henüz hiç tema satamamış ya da 1 kez satış yapmış üreticilerde. Her yeni müşteri her yeni satış ya da hiç satış yapamamış bir tema da üreticisine wordpress tema sektöründe fevkâlede girişimcilik tecrübeleri kazandırıyor.

Themeforest WordPress Temaları

Themeforest’ta her tema geliştiricisi tema satamaz. Temalar tasarım, kodlama, güvenilirlik vb. testlere tabi tutulur. Kurallara uyan ve onaylanan temalar satışa başlar. Destek vermeyen tema üreticilerinin temaları yayınlanmaz. Temalar ve ürünler hakkında gelişmiş canlı önizleme, deneme, yorum ve geri bildirim sistemi bulunmaktadır. Bu sayede satın alanlar temaların canlı testlerini yapabiliyor, kullananların yorumlarını takip ediyor, yaşadıkları sorunları bildirebiliyor. Hem tema geliştiricileri[ister şahıs olsun ister şirket] hemde tema satın alanların hakları özenle korunur. Bunun için en çok tercih edilen, güvenilir wordpress tema marketidir. Halen dünyada en büyük wordpress tema marketidir.

İş, Ajans, Reklam, Haber, Blog, Magazin, Emlak, Spor, Otomobil ve diğer kategorilerde en fazla tema seçeneği olan wordpress tema marketidir.

Konuyla ilgili:  Themeforest tema satın alma rehberi

Themeforest WordPress Tema Fiyatları

Themeforest’ta wordpress tema fiyatları ortalama 10 dolardan başlayıp 69 dolara kadar temalar bulunmaktadır. En çok satılan kaliteli, işinizi görecek temalar genellikle 49$-59$ arası fiyatlara satılmaktadır. Her ayın ilk günlerinde bazı tema, plugin ve ürünleri ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Kampanya ve indirim günlerini takip ederek uygun fiyatlara çok iyi wordpress temaları satın alabilirsiniz.

Themeforest’ın yüksek komisyon oranlarından şikayetçi olup kendi sitelerinde satan ve zamanla temalarıyla adından söz ettiren bir çok üretici de bulunuyor. Bir başka yazımızda kendi sitesinde çoklu tema satışı yapan wordpress tema üreticilerini de listeleriz. Aşağıdaki listede themeforest dışında wordpress teması satın alabileceğiniz wordpress tema marketlerini listeledik.

Themeforest dışında tema satın alabileceğiniz yerler

WordPress tema satın alma marketleri

1.Mojomarketplace.com

Konferans, etkinlik, tasarım, giyim gibi belli sektörlere odaklanan niş alanlarda tema üreten mojomarketplace size özel tema tasarımları da yapmaktadır. Ayrıca canlı tema destek bölümü de mevcuttur. Tema ücretleri 19$ – 59$ arasında değişmektedir. Yaklaşık 2.000 temaya ev sahipliği yapmaktadır. Sitede tema yayınlayıp satış yapmak themeforest’a göre daha kolaydır.

MOJO-wp-Market-wordpress-tema-satisi2.Creativemarket.com

Yaklaşık 5.000 wodpress teması olan en büyük tema marketlerinden biri de creativemarkettir.  WordPress dışında Joomla, Magento, Drupal, Bootstrap, Opencart vb içerik yönetim sistemlerinde tema satışı yapmaktadır. Grafik tasarım, Fotoğrafçılık, Font, Plugin gibi ekstra alanlarda ürünler satışa sunulmaktadır. Ortalama 15$ ile 65$ arasında ürünler yer almaktadır.

Creative-Market-wp-tema

3.Templatemonster.com

Türkçe dil desteği olan görsel ve kullanıcı deneyimine önem veren kişiselleştirilebilir temalara öncelik veren bir tema satış mağazasıdır. En eski wordpress tema satış yerlerinden biridir.

wp-tema-satisi-template-monster

 

4. Themepalace.com

wordpress-tema-satin-alma-yeri-market-Pro-Archives-Theme-Palace

5. Mythemeshop

mytheme-shop-wordpress-temalari-2018

Farklı kategorilerde birden çok wordpress teması üretip en iyi pazarlayan ve dünya üzerinde binlerce kullanıcısı olan tema satış mağazalarından biridir. Sadece wordpress ürünleri geliştirir. WordPress tema, plugin ve özel yazılım çözümleri satışa sunmaktadır.

Konuyla ilgili:  Themeforest tema satın alma rehberi

6. Elegantthemes

elegantthemes-wordpress-tema-2018

Binlerce farklı tasarıma girebilen, dilediğiniz gibi şekil değiştiren nâmı diğer bukalemun tema “Divi” nin üreticisi Elegantthemes de portföyünde yüzlerce tema olan wordpress tema üreticilerinden biridir. Tema dışında wordpress pluginleri geliştiren Elegantthemes özellikle “Divi” ile tüm dünyada tanınmış tema marketi haline gelmiştir.

7. Studiopress

studio-press-wordpress-tema-2018

WordPress’in en iyi tema geliştiricilerinden olan wordpress in çatı şirketi automatic in de iş ortağı olan studiopress çok kaliteli temalara sahiptir. Dünyanın en çok tercih edilen en yüksek seo puanlarına sahip teması “Genesis”in üreticisi olan studiopress bünyesinde farklı sektörlerden temalar bulunmaktadır. Membership dediğimiz avantajlı üyelik sistemlerine sahip studiopress ile yıllık ödeme ile tüm temalara sahip olabilirsiniz.

8. Themeisle

themeisle-wordpress-tema-satin-al-2018

Themeisle genellikle tek sayfa, kişisel blog ve kurumsal temalarıyla ünlü bir wordpress tema satış mağazasıdır. Sitede yaklaşık 50 adet ücretsiz wordpress kaliteli tema indirebilirsiniz. Ünlü sitelerin de kullandığı en eski tema üreticilerindendir.

9. Themefuse

themefuse-com-wordpress-2018

Piyasada ücretsiz bir çok teması bulunan bir başka tema üreticisi themefuse’dur. Bir çok kaliteli temaya sahip themefuse wordpress in eski tema marketlerindendir.

 

10. Themejunkie

themejunkie-wordpress-2018-temalari

 

Bir başka wordpress tema satın alabileceğiniz tema marketi themejunkie dir. Yıllardır görsel açıdan kaliteli temaları satışa sunmaktadır.

11. Sketchthemes.com

Birbirinden farklı kategorilerde iyi temaların olduğu başka bir portal da sketchthemes.com sitesidir.

WordPress tema satın alma yerlerine eklemek istediğiniz marketler olursa yorum kısmında belirtirseniz listeye ekleriz. Themeforest ve diğer marketleri kullananlar yorumlarını yazabilirse satın alacak arkadaşlara yardımcı olabiliriz.

2 Yorumlar
  1. Alia Rior diyor

    Son günlerde ülkemizde de yukarıdaki sitelerden tema alıp kendi sitelerinde türkçe şekilde satan kişilerde var. Ancak benim tavsiyem orjinal halini almanız yönünde olacak. Yukaridaki liste fazlasıyla iş görür elinize sağlık…

  2. ferhat diyor

    Benim için çok iyi paylaşım wordpress tema satın almak istiyordum teşekkürler.

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Send this to a friend