MobilTeknoloji

Sanal Asistanlar ve Samsung Bixby

Samsung’un akıllı asistanı bixby ilk çıktığında havalı bir adı olduğu için ilginç gelmişti. Yeni cihazlarla birlikte gelen bixby tuşuyla birlikte adını daha sık duyuyoruz. Henüz türkçe dil desteği olmayan bixby’nin siri veya google asistan ile kıyaslanması mümkün değil.

Samsung’un bu konuda somut bir adım atması için ilk yapması gereken bixby’ye yeni dillerin gelmesi. Tabi ki bizim için önemli olan Türkçe dil desteğinin gelmesi. Aksi halde ucube olarak kalacak telefonlarda. Zaten geç girdiği bir pazarda sanal asistanın donanımlı olması gerekiyor. İngilizcesini aktif kullanan biri olarak google asistandan çok daha karmaşık komutlara cevap verse de işlevsellik anlamında hala önemli eksikleri var.

Bakalım türkçe desteği ile birlikte bixby neye bürünecek. Bir tavsiye daha keşke bixby için ekstra tuş koymak yerine keşke google asistan veya siri gibi mevcut telefon donanım veya uygulamalarıyla çalışsaydı. Bixby’e son eklenen dil Almanca. Teknoloji uzmanları bir dilin eklenmesinin yaklaşık 9 ay sürdüğünü söylüyor. Samsung Türkiye 2018 yılında türkçe dil desteği gelebilir demişti. Sizin bixby ve sanal asistanlarla ilgili görüşleriniz neler?

Konu ile ilgili:  F1 Araçları, özellikleri ve aksamları

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu