SEOWebmaster

Review Snippet raporları Search Consola eklendi

Google Rich Snippet tan sonra Review Snippetta search consola eklendi

Google Review snippet

Google webmaster blogdan yapılan açıklamaya göre Review Snippet raporları Search Consola eklendi. Artık inceleme snippetları Google Webmaster Search Console dan görebileceğiz. Google snippetlara, rich snippetslara son güncellemeler ile birlikte daha fazla önem veriyor.

 

Google Review snippet raporu Search Consule

Google webmaster tools search console da review snippet yani inceleme snippatları detaylı olarak rapor sekmesinde yer alacak. Structured data, yapılandırılmış veriler ülkemizde ve dünyada bir çok içerik üreticisi ve web sitesi tarafından kullanılıyor.

Google rich result test

İnceleme ve değerlendirme yazıları google tarafından kullanıcılara arama sonuçlarında özet şeklinde belirgin bir alanda sunuluyor. Zengin inceleme snippet url’lerini Google’ın zengin sonuçlar test sayfasından yapabilirsiniz.

Google webmaster tool da search console performans raporunda artık inceleme snippet rapor sekmesini kullanarak, incelemenizin performansını, işaretli sayfaların Google Arama ve Keşfet’te durumuna bakabilirsiniz.

Review snippet nedir?

Yorum snippet’ı, inceleme snippet’ı da diyebiliriz. Bir web sitesindeki incelemenin alıntılanmış kesitine veya  inceleme sitesinden alınan derecelendirmeye review snippet inceleme snippet’ı denir.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı