Take a fresh look at your lifestyle.

Neden wordpress kullanmalısınız?1 dk okuma süresi

Wordpress'i neden tercih etmelisiniz?

0 238

WordPress ortaya çıktığı 2003 yılından bu yana milyonlarca kullanıcı binlerce geliştiriciye ulaşmış bir başarı öyküsü. Öyle geniş bir kitleye ulaştı ki sadece 2016 yılında wordpress.org üzerinden indirilen plugin sayısı 1.5 milyar. 2017 itibariyle https://wordpress.org/plugins/ üzerinde 49 binden fazla wordpress plugin-eklenti indirilmeye hazır geliştirilmiş durumda.

CMS[İçerik yönetim sistemleri] içinde wordpress %60 ile açık ara fark atmış durumda. Aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. WordPress bu farkı özellikle son 10 yıl içinde açmış durumda.

©W3Techs.com© Fotoğraf: W3Techs.com

WordPress hali hazırda internette varolan sitelerin %30’unu oluşturuyor. Bu şu demek oluyor. Her kurulan 10 siteden 3-4 tanesi wordpress ile kuruluyor. İçerik yönetim sistemleri[Joomla, WordPress, Drupal, Magento, Shopify] ile kurulan her 10 siteden 6 tanesi wordpress ile hazırlanıyor. Aşağıdaki Google Trends istatistiklerinden kullanım oranlarına göz atabilirsiniz. Sizce önümüzdeki yıllarda wordpress bu hakimiyetini arttırarak devam ettirecek mi? yoksa karşısına güçlü bir rakip çıkma ihtimali var mı?

Konuyla ilgili:  Blog nasıl açılırın cevabı: wpmavi.com [röportaj]

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir