Neden wordpress kullanmalısınız?

neden-wordpress
Neden wordpress tercih etmelisiniz? Wordpress kullanma nedenleriniz neler? Neden wordpress ile web sitenizi kurmalısınız?

WordPress ortaya çıktığı 2003 yılından bu yana milyonlarca kullanıcı binlerce geliştiriciye ulaşmış bir başarı öyküsü. Öyle geniş bir kitleye ulaştı ki sadece 2016 yılında wordpress.org üzerinden indirilen plugin sayısı 1.5 milyar. 2017 itibariyle https://wordpress.org/plugins/ üzerinde 49 binden fazla wordpress plugin-eklenti indirilmeye hazır geliştirilmiş durumda.

CMS[İçerik yönetim sistemleri] içinde wordpress %60 ile açık ara fark atmış durumda. Aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. WordPress bu farkı özellikle son 10 yıl içinde açmış durumda.

©W3Techs.com© Fotoğraf: W3Techs.com

WordPress hali hazırda internette varolan sitelerin %30’unu oluşturuyor. Bu şu demek oluyor. Her kurulan 10 siteden 3-4 tanesi wordpress ile kuruluyor. İçerik yönetim sistemleri[Joomla, WordPress, Drupal, Magento, Shopify] ile kurulan her 10 siteden 6 tanesi wordpress ile hazırlanıyor. Aşağıdaki Google Trends istatistiklerinden kullanım oranlarına göz atabilirsiniz. Sizce önümüzdeki yıllarda wordpress bu hakimiyetini arttırarak devam ettirecek mi? yoksa karşısına güçlü bir rakip çıkma ihtimali var mı?

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
en-iyi-seo-icerik-nasil-750x430
Read More

En iyi içerik nasıl hazırlanır?

Bu eğitim Google’ın learndigital.withgoogle.com‘da hazırladığı içerik pazarlama videolarından derlenmiştir. Eğitime başlamadan daha önce hazırladığımız içerik hazırlama araçları listemize göz…
birden-fazla-blog-kisisel-genel-blog-konusu-secme
Read More

Multi blog ve birden fazla blog açmak

İlgi alanımıza göre niş bir konu belirleyip o konuda yazmak mı? Kişisel blog açmak mı? Yoksa jenerik ve kısa bir alan adıyla genel blog açıp her konuda mı yazmak mı? Bu Türkiye'nin eski ve alanında uzman bloggerlarına en çok sorular sorulardan biri. Aynı zamanda popüler webmaster forumlarında ve önde gelen sitelerde hâlâ tartışılmakta. Her şeyin başı özgün olmak. Düzenli olarak yeni içerik üretmek. Lâkin önce ne yapacağımızı nasıl bir yol haritası izleyeceğimizi bilmemiz gerek.
en-iyi-icerik-nasil-yazilir-750x430
Read More

İyi bir blog yazısı yazmak için öneriler

Artık her yaştan insanın kişisel veya farklı konularda blogu var. Peki iyi bir blog yazısı yazmanın püf noktaları neler? Blog yazarken nelere dikkat etmeliyiz? Hangi konuda yazarsak yazalım iyi bir blogger olmanın kuralları var.
girisimcilik-uzerine-denemeler-745x430-745x430
Read More

Girişimcilik üzerine denemeler

Girişimcilik üzerine denemeler Başarıya ulaşmış bunca projesi olan girişimci pîri varken karalamak haddimize değil ancak aflarına sığınarak bu…
blog-yazma-platformlari-2019-750x430
Read More

İnternette blog yazabileceğiniz yerler

İnternette blog yazabileceğiniz yerler İnternette blog yazabileceğiniz çok farklı araçlar var. Bunlardan bazıları ücretli bazılarıysa ücretsizdir. Blog sitesi açabileceğiniz…