Webhoca
Webhoca.com

Neden blogların yorumlarını okuyorum?

0 116

Bloglar ve Yorumları

“Yazar eksiktir, okuru tamamlar” diye bir söz var. Katılıyorum. Bazen yazarken düşünce yoğunluğunda gözden kaçırdığımız önemli kısımlar olabiliyor.

İşte bu yüzden blog sitelerinin yorumlarını okuyorum. Çok seviyorum blogların yorumlarını okumayı. O kadar çok şey öğreniyorum ki blog yorumlarını okurken. Hatta bazen blog yazarlarının anlatamadığı, yazarken unuttuğu şeyleri bile yorumlarda buluyorum.

Yorumlardan yazılar, yeni fikirler, eserler üreten o kadar çok insan var ki. Hangi sektörde ne yapıyorsanız yapın. Yorumlara kulak verin. Yılların tecrübesini tek bir yorumda bulabiliyorsunuz bazen.

Blogların buzdağı yorumlar

Uzun süredir blog yazanlar bilir. Yazarken eksiklerimizin farkına varamıyoruz. Kelimelerin gücünü okurken idrâk ediyoruz. Yorumlar geldikçe düzeltiyoruz bilgilerimizi, düşüncelerimizi, bakış açılarımızı.

İşte bu noktada okurlar koşuyor imdadımıza. Bazen ağır eleştirilerde bulunsa da okurlar olmadan bu iş olmaz. Zamanla biriken yorumlar dağ oluyor. Bu dağı eritip bilgi hazinenizi zenginleştirmek, ufkunuzu genişletmek sizin elinizde. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarını okuduğunuz blog siteleri var mı?

Konuyla ilgili:  Blog yazılarınızın daha fazla okunması için dikkat etmeniz gerekenler

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir