Webhoca
Webhoca.com

Mutlaka kullanmanız gereken en iyi wordpress eklentileri

1 90

En iyi WordPress eklentileriyle ilgili daha önce popüler en iyi wordpress eklentileri listelerini yazmıştık. Şimdi de kendi hazırladığımız en iyi ve mutlaka kurmanız gereken temel wordpress eklentilerini yazacağız.

Mutlaka kullanmanız gereken en iyi wordpress eklentileri listesini hazırlarken şu üç şeyi dikkate aldık.

  • Dünyada ve Türkiye’de en çok takip edilen wordpress rehber sitelerinin tavsiyelerini[wpbeginner, wpexplorer, webrazzi]
  • WordPress resmi eklenti adresinde en çok indirilen, en çok tavsiye edilen eklentileri
  • WordPress geliştiricileri ve en büyük tema üreticileri tarafından önerilen temel wordpress eklentilerini[themeforest, elegantthemes, codecanyon]
  • WordPress bloggerları [Nail Patel, Wpmavi]

Ne kadar az tema kullanırsanız WordPress siteniz o kadar hızlı ve stabil çalışacaktır. Her eklenti sunucuda ekstra yük ve sorgu oluşturduğu için temel eklentiler dışında eklenti kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

WP Super CacheW3 Total Cache

w3-total-cache-wp-super-cache
W3 Total Cache – WP Super Cache

Her ikiside cache bellekleme kategorisinde en iyi eklentilerdir. W3 Total Cache daha teferruatlıdır. Teknik bilgi gerektirir. Başlangıç seviyesi için WP Super Cache idealdir. WordPress’in sahibi olan çatı şirketi Automattic’in eklentisidir.

Contact Form 7 

En profesyonelden en amatöre herkesin kullandığı en temel iletişim formu eklentisidir. WordPress’i kurduktan sonra yapmanız gerekenler listesinde ilk sıralardadır.

contact-form-7
En çok kullanılan wordpress iletişim eklentisi

Jetpack

WordPress sitenizde yorum özelliği, ziyaretçi istatistiği,iletişim formu,sosyal medya bağlantıları, ilgili yazılar, mobil site, galeri gibi eklenti gerektiren pek çok özelliği bulut tabanlı kullanmanızı sağlayan eklentidir. Yine wordpress çatı şirketi Automattic’in resmi eklentisidir.

jetpack-eklentisi-wordpress
WordPress Sık Kullanılan Eklentiler: Jetpack Eklentisi

Yoast WordPress Seo Plugin  – All in Seo Pack

Her ikiside SEO kategorisinde en iyi eklentilerdir. Kullanımı basit olduğu için All in seo işlevsel olduğu için Yoast tercih edilmektedir. Dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen wordpress seo eklentileridir. WordPress’te kurulan her 3 seo eklentisinden 2 tanesinde Yoast veya All in seo pack kullanılmaktadır.

Konuyla ilgili:  En iyi wordpress e-öğrenme eklentileri 2019
yoast-all-in-seo-plugin
WordPress Seo Eklentileri: Yoast ve All in Seo Pack

Akismet

En çok indirilen en popüler spam yorum engelleme eklentisidir. WordPress’in çekirdek eklentilerinden olduğu için WordPress’i yüklediğinizde yüklü olarak gelir.

akismet-wordpress
akismet-wordpress
WordPress istenmeyen yorum /spam engelleme eklentisi

Google Xml Sitemap

Yoast veya All in seo eklentisi kullanmayanların mutlaka kurması gereken eklentilerden biridir. En çok indirilen sitemap eklentisidir.

google-xml-sitemap
Google Xml Sitemap Eklentisi

Bu eklentilerin dışında üye profili, etkinlik akışı, mesajlaşma gibi sosyal ağ özelliklerini kullanabileceğiniz BudyPress, wordpress ile %100 uyumlu çalışan forum eklentisi bbPress ve backup/yedekleme hizmeti veren vaultpress en çok kullanılan wordpress eklentileri arasındadır.

Listeye eklemek istediğiniz wordpress eklentisi varsa yorumda belirtebilirsiniz.

1 yorum
  1. Tarık diyor

    başarılı olmuş teşekkürler

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir