Webhoca
Webhoca.com

İnternette bilgiye ulaşma ve bilgiyi kullanma

İnternette aradığımız bilgiye erişme

0 258

Ademoğlunun bilgiye erişme serüveni

Küreselleşmenin arttığı dünyanın adeta global bir köy haline geldiği 21. yüzyılda internet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. İnsanoğlu hayatı boyunca düşüncelerini,fikirlerini veya kişisel kabiliyet ve becerilerini göstermek karşısındakine ifade etmek ister.

Bilgiye ulaşmak eskisi kadar kıymetli mi?

Tarihin ilk çağlarından itibaren gerek savaşlarda gerekse çarşı,pazar ve panayırlarda kendilerini ifade ettiklerine şahit oluyoruz. Bu insanın fıtratının bir parçasıdır. Çağımızda ise bunun en kolay yolu internettir. İnsanlar internet ortamında tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar hızlı bilgi alışverişine maruz kalmaktalar. Artık günümüzde internette bilgiye ulaşmak problem değil. Elimizdeki mobil cihazlarla bir kaç saniyede aradığımız bilgiye ulaşabiliyoruz.

Peki asıl ihtiyaç nedir?

Eğitici, öğretici, geliştiren bilgi

Artık insanı eğiten, toplumda iş, statü, para kazanmasını sağlayan bilgi internette herkesin aradığı bilgi haline geldi. Hepinizin de bildiği gibi bugün milyonlar hatta milyarlarca üyesi bulunan sosyal paylaşım sitesi ve mobil uygulamalar bulunmaktadır.

Gelişen teknoloji ve endüstri 4.0 devrimi bizleri öyle bir noktaya getirdi ki artık okullarda verilen eğitimler hiçbirimize yetmiyor. İnternette var olan sıradan bilgiler işimize yaramıyor. Bu nedenle insanları eğiten, geliştiren yeni beceriler kazandıran içerikler her zaman kıymetli olacaktır.

Konuyla ilgili:  Türkiye'de ve Dünya'da internetin tarihi

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir