İnternet

İnternette araştırma yapma

İnternette aradığımız bilgiye erişme

İnternette bilgiye ulaşma serüveni

Ademoğlunun bilgiye erişme serüveni

Küreselleşmenin arttığı dünyanın adeta global bir köy haline geldiği 21. yüzyılda internet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. İnsanoğlu hayatı boyunca düşüncelerini,fikirlerini veya kişisel kabiliyet ve becerilerini göstermek karşısındakine ifade etmek ister.

Bilgiye ulaşmak eskisi kadar kıymetli mi?

Tarihin ilk çağlarından itibaren gerek savaşlarda gerekse çarşı,pazar ve panayırlarda kendilerini ifade ettiklerine şahit oluyoruz. Bu insanın fıtratının bir parçasıdır. Çağımızda ise bunun en kolay yolu internettir. İnsanlar internet ortamında tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar hızlı bilgi alışverişine maruz kalmaktalar. Artık günümüzde internette bilgiye ulaşmak problem değil. Elimizdeki mobil cihazlarla bir kaç saniyede aradığımız bilgiye ulaşabiliyoruz.

Peki asıl ihtiyaç nedir?

Eğitici, öğretici, geliştiren bilgi

Artık insanı eğiten, toplumda iş, statü, para kazanmasını sağlayan bilgi internette herkesin aradığı bilgi haline geldi. Hepinizin de bildiği gibi bugün milyonlar hatta milyarlarca üyesi bulunan sosyal paylaşım sitesi ve mobil uygulamalar bulunmaktadır.

Gelişen teknoloji ve endüstri 4.0 devrimi bizleri öyle bir noktaya getirdi ki artık okullarda verilen eğitimler hiçbirimize yetmiyor. İnternette var olan sıradan bilgiler işimize yaramıyor. Bu nedenle insanları eğiten, geliştiren yeni beceriler kazandıran içerikler her zaman kıymetli olacaktır.

Konu ile ilgili:  Satılık markalaşacak jenerik domain 20 yıllık

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Google arama motorlarında arama faktörleri ve kombinasyonlarıda büyük katkı sağlıyor bilgiye erişmemizde. Teşekkürler güzel bir yazı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu