Webhoca
Webhoca.com

İnternetin Yeni Gözdesi Bloglar

0 30

İnternetin yeni gözdesi; Bloglar

İnternet alanında yatırımlar artıyor, hergeçen gün büyüyen sanal ortamda devasa bir bilgi yığını ortaya çıkıyor. 2000’li yılların başında pılımızı pırtımızı toplayıp herşeyimizi internete taşıdık. Dijital dünyaya önce biz ardından devletler nihayetinde markalar taşındı.
İnsanoğlu tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar geniş iletişim araçlarına sahip. Sosyal medya, bloglar, e-mail, forumlar vs. Bloglar bu alemin keşfetmesi en heyecanlı yerlerinden biri. İnsanları sadık bir okuyucuya, sıkı bir takipçiye hatta düzenli bir müşteriye dönüştüren bu mecralar, doğru ellerde marka sadakatini katlayacak bir araca dönüşüyor. Kıymetini bilen markalar şimdi yaptıkları yatırımların meyvesini uzun bir süre yiyecekler.

Blogların gelecekte nasıl olacak derseniz tahminim her marka kendi blog mecrasını oluşturup müşterileriyle iletişiminin belli bir bölümünü buradan oluşturacak. Ayrıca blog üzerinde üreteceği zengin içerikle müşterileriyle etkileşime geçecek.

Geleceğin blogları 

Mediumun sadece yazmaya ve kaliteli, okunabilir içerik üretmeye odaklanan blog arayüzü gidişatı değiştirebilir. WordPress’in blogdan çok her çeşit web sitesinin kurulabileceği içerik yönetim sistemi haline gelmesiyle her ne kadar blog yazma amacından sapmış gibi görünsede tecrübesi, yapacağı yeniliklerle ileride bu soruna çözüm bulabilir. Bakalım blog dünyası önümüzdeki yıllarda nasıl bir değişim geçirecek? Sizce bloglar eski ihtişamlı günlerine dönebilecek mi?

Konuyla ilgili:  Blog yazma tembelliğinden nasıl kurtulabilirim?

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir