Instagram Reklamları

INSTAGRAM REKLAMLARI

Instagram Facebook’tan sonra Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya sitesidir. Instagram görsel odaklı bir sosyal ağ olduğu için satış-pazarlama anlamında çok dinamik ve aktif olarak kullanılan bir sitedir. Bu nedenle firmaların mutlaka bulunması gereken sosyal mecralardan biridir.

Instagram Türkiye’de en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. Instagram’da hedef kitlenize ürün, hizmet ve markanızın reklamlarını doğru bir şekilde anlatıyoruz. Profil ve hesaplarınızı instagram’a uygun bir şekilde düzenliyoruz. Story ve görsellerinizi etkileyici hikaye tarzı içerikler şeklinde hazırlıyoruz. Doğru zamanda ilgi çekici görsellerle müşterilerinize ulaşmanızı sağlıyoruz. Oluşturduğumuz reklamlarda ulaştığımız rakamları size düzenli raporlar olarak sunuyoruz.

Nasıl

1.Görüşme & Araştırma

Müşteri ile görüşme yapılır. İşletme sayfası/profil hesapları incelenir. Analiz sonucu + müşteri hedefleri doğrultusunda instagram reklamın şablonu belirlenir. Reklam görsellerini kimin oluşturacağı, reklam süresi ve bütçe belirlenir. Yayınlanma aşamasına geçilir.

2.Tasarım & Reklam Yayını

Reklamda kullanılacak görseller, reklam metni hikayeleştirilerek ilgi çekici içerikler oluşturulur. Reklam metni ve kurgusu yapılır. Reklam için en uygun başlık ve #etiketler belirlenir. Reklam için gün içinde doğru zaman belirlenir. Hedef kitle ile ilgili ayarlar yapıldıktan sonra reklam yayınlanır.

3.Revize & Raporlama

Reklam yayınlarken yer, yaş, cinsiyet gibi birçok kriterde hedeflemeler yapılmaktadır. Reklamlar yayınlandıktan sonra reklam performansı takip edilir. Beklenen verim alınamazsa gerekli düzenlemeler yapılır. Reklam ile ilgili raporlar detaylı bir şekilde müşteriye verilir.

Neden Facebook?

icon-G_S.3.png

Popülerliği

Türkiye’de 82,4 milyon nufüsun 59.36 milyonu İnternet kullanıcısıdır. Türkiye’de kullanıcıların en çok ziyaret ettiği on yedinci, tüm dünyada ise yirmi altıncı sosyal medya sitesidir. Türkiye’de 34 milyon instagram kullanıcısı var. %42’si kadın %58’i erkeklerden oluşuyor. Paylaşılan içeriklere bir günde ortalama 5 milyar beğeni yapılıyor. ABD’deki işletmelerin %71’i Instagram’ı pazarlama aracı olarak kullanmaktadır. Özellikle işletmeler ve fluencerlar tarafından çok yüksek erişim ve etkileşimi olduğu için tercih edilir. Türkiye’de sosyal medya platformları üzerinden whatsapp ile birlikte en fazla alışveriş yapılan sosyal medya sitesidir.

icon-G_S.1.png

Hedef Kitle

En doğru hedef kitleye ulaştıran sosyal medya sitesidir. Reklamlarınızı ülkeye, şehre, cinsiyete, yaşa, anahtar sözcüğü, medeni durumuna, eğitim durumuna, iş ünvanına göre hedefleyerek istediğiniz hedef kitleye kolayca ulaşabilirsiniz. Bu sayede reklam bütçenizi ürün ve hizmetinizle ilgili en doğru kitleye gösterirsiniz maliyetlerinizi düşürür, gereksiz harcamalardan kurtulursunuz. Hedef kitlenizi net bir şekilde belirlemeniz bu açıdan çok önemlidir. Hedef kitleyi yanlış seçerseniz boşuna para harcamış olursunuz. Instagram hedef kitle seçimi yaparken en iyi hedefleme yapabileceğiniz mecralardan biridir.

icon-G_S.4.png

Raporlama

Her gün ortalama 95 milyon içerik paylaşılır. Kullanıcı profillerinin %31’ini 18-24 yaş aralığı, %30’unu ise 25-34 yaş aralığı oluşturmaktadır. Paylaşılan fotoğraflarda insan yüzü olanlar %38 oranında daha çok beğeni almaktadır. Hafta içleri, hafta sonlarına göre daha çok erişim gücüne sahiptir. Perşembe günü saat 11.00 suları, kullanıcılar açısından en aktif olan zamandır. Türkiye en fazla işletme hesabı olan ülkelerden biridir. Her gün yüzlerce işletme hesabı açılmaktadır. Reklam verenlere; reklamın eriştiği kişi sayısı, takipçi grafiği, hangi konumlardan erişildiği, erişenlerin cinsiyet, yaş ve daha birçok raporlamayı yapmaktadır.

Müşterilerimizle birlikte neler yaptık?

Hesap Yönetimi
Kişiye Erişim
Ürün Satışı

Instagram İstatistikler

0
Milyon Kullanıcı Türkiye
Türkiye’de en çok beğenisi olan Instagram Sayfaları;
  • nusret
  • mesut özil
  • burak özçivit
  • burak özdemir
  • hande erçel
0
Milyar Kullanıcı Dünya
Dünya’da en çok beğenisi olan Instagram Sayfaları;
  • Christiano Ronaldo
  • ariana grande
  • selena gomez
  • dwayne johnson
  • kim kardashian

Müşterilerimiz

INSTAGRAM REKLAM HİZMETİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

Yardım - SSS

Sık Sorulan Sorular

Evet, müşterilerimize telefonda ve whatsapp üzerinden mesai saatleri içinde destek vermekteyiz.

Evet ön görüşme ve işi teslim aldıktan sonra yaptığımız çalışmalarla ilgili 1-3 gün arasında düzenli raporlama yapmaktayız. Raporlar e-posta adresinize gönderilmektedir.

Bu tamamen işin büyüklüğüne projeye göre değişmektedir. Normal şartlarda; kişisel, tek sayfa hazır web tasarımları 3-4 gün içinde kurumsal, firma blog tasarımları 5-7 gün içinde teslim edilmektedir. İşletme, şirket web siteleri, profesyonel bloglar veya özel tasarım projelerinin süreleri işin durumuna göre değişmektedir. Ön görüşme ve araştırma süreci sonrası ortalama teslim edilme süresi önceden belirtilmektedir.

Hayır dahil değildir. İş ortağı olduğumuz ThemeForest.net, Mythemeshop, Divi, themeisle, Studiopress, Genesis, SteadyIncome, Themify, Rehub, CSSigniter, TeslaTheme, TemplateMonster, Themeum, Apollo13, SuperbThemes gibi  firmalardan beğendiğiniz herhangi bir WordPress temayı satın alabilir kurulumu, isteklerinize özel giydirme ve yapılandırmasını yapabiliriz.

WordPress’in en güzel yanı temel (cache, seo, güvenlik, yedekleme, bakım vb.) eklentileri ücretsizdir. Eğer özel veya pro sürümlerini isterseniz satın alabilir kurulum ve konfigürasyonlarını yapabiliriz. Beaver Builder, MemberPress, CSS Hero, WPForms, WeDevs, Elementor, LiveChat, Barn2 Media gibi eklenti firmaları ile iş ortaklığımız bulunmaktadır.

Üst düzey güvenlik ve A’dan Z’ye barındırma ve güvenlik hizmetimiz yok. Ancak WP Curve, Manage WP, Sucuri, WP Buffs, Kinsta, WP Engine gibi iş ortaklarımız ile uygun fiyatlara komple wordpress hizmeti alabiliyorsunuz.

Başa dön tuşu
Kapalı