BlogGirişimcilik

Her günü gaha verimli geçirmeniz için 9 araç

Verimli olmak için neler yapmalı

Verimli olmak için neler yapmalıyız?

STRAVA

 

strava-verimlilik

STRAVA

Strava bir sosyal fitness uygulamasıdır. Uygulamadan kendinize yürüme, bisiklet sürme hedefleri belirleyebiliyor, günlük aktivitelerinizi takip edebiliyor aynı zamanda istatiklerinizi alabiliyorsunuz. Strava ile daha çok hareket edeceğiniz günler sizi bekliyor. Strava’nın başlangıç paketi ücretsizdir. Ayrıca mobil uygulamalarında reklam yoktur.

Kalem-Kağıt ile Not

verimli-olmak-icin-kalem-kagit-not

Dijital hayatımızda birden fazla not alma programı ve uygulaması olsa da bazen gerçek bir kalem, kağıt ile not almanın insana sağladığı katkı anlatılamaz. Bu konuda Barış Özcan’ın çok faydalı bir videosu var. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

E.ggTimer.com

Eggtimer-verimlilik-araclarie.ggtimer.com zamanlayıcı

Bazen internette veya bilgisayar başında herhangi bir şeye takılıp saatlerce zaman harcayabiliyor geriye dönüp: — ah gitti yine koca gün diyebiliyoruz. Böyle durumlarla daha az karşılaşmak için internette kalacağımız zamanı planlayabileceğimiz bir site var. E.ggtimer.com ile internette ayıracağımız zamanı belirleyip daha verimli saatler geçirebiliyoruz.

Google Calendar

verimlilik-icin-Google-CalenderGoogle Takvim Uygulaması

İstanbul, Londra, Newyork, Bangkok, Tokyo, Pekin, Kahire, Shanghai ,Yeni Delhi gibi şehirlerde yaşıyorsanız planlama hayati önem taşıyor. Tabi ki diğer şehirler içinde. Günlük yapacağınız işleri basit ve kullanışlı bir takvime kaydederek günü dolu dolu geçirebilirsiniz.

Trello

Trello-verimlilik-uygulamaTabi ki Asana, Jira, Basecamp, hitask, zendesk, wrike, monday vb. kullanışlı proje yönetim araçları var. Lâkin Trello bunların içinde en sade ve işlevsel olanı diyebilirim. Oluşturduğunuz panolarla hem resme bir bütün olarak bakmamızı sağlıyor hemde ekip olarak etkileşimi çok kolay bir şekilde sağlayabiliyorsunuz. Açıkçası arayüzü daha işlevsel ve basit bir proje yönetim aracı kullanmadım.

Cloud-Bulut Depolama

bulut-servisler-ucretsiz-depolama-alanlari

Hangisi olduğunu size bırakıyorum. Çünkü kullanım kolaylığı kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. En popüler ve en iyi bulut depolama servislerini bu yazıda incelemiştik. Göz atabilirsiniz.

Getpocket

get-pocket
Get Pocket

İnternetteki sınırsız arşivi tarayıp araştırmayı sona erdirmek her zaman mümkün olmuyor. Çalışma esnasında karşılaştığınız bir siteyi kaydetmeniz daha verimli çalışmanızı sağlıyor. Bunun için en kullanışlı uygulamalardan biri tüm cihazlarda ve platformlarda var olan getpocket.

Konu ile ilgili:  Blog yazarları - Serdar Kuzuloğlu

LastPass

LastPass-verimlilik-uygulama

Lastpass

Gün içinde belkide onlarca siteye veya uygulamaya gir-çık yapmak zorunda kalıyoruz. Bunların her birinin kullanıcı adı ve şifrelerini yazmak bize zaman ve dikkat kaybettiriyor. Daha verimli bir çalışma için LastPass şifrelerimizi en güvenilir şekilde hatırlatıyor ve gün içinde sık kullandığımız sitelere direk giriş yapmamızı sağlıyor.

Evernote

evernote-verimlilik

Evernote

Hatırlamak ve not almak insanın en çok ihtiyaç duyduğu eylemlerden. Verimli olmak için olmazsa olmazlar listesinde. “Her Şeyi Hatırlayın” misyonuyla 2008 yılında yola çıkan Evernote ile şimdiye dek 225 milyon kullanıcı 8 milyar not oluşturmuş. Evernote tüm dünyada ve Türkiye’de en çok kullanılan not alma uygulaması.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu