Teknoloji

Google Coronavirus nedeniyle tüm Webmaster Konferanslarını erteledi

Google Konferansları

Google, Coronavirus nedeniyle tüm Webmaster Konferanslarını erteledi

Google Coronavirus nedeniyle tüm Webmaster Konferanslarını erteledi. Google resmi blogundan yapılan açıklamaya göre Google Coronavirus (COVID-19) nedeniyle tüm Webmaster Konferanslarını iptal etti.

Geçtiğimiz yıl 15’ten fazla ülkede düzenlenen WMConf Google’ın en fazla önemsediği etkinliklerden. Google özellikle bu etkinliği Webmaster konferansı yapılmayan ülkelerde yapmak istiyor. Ancak Coronavirüs’ün tüm dünyada yaygınlaşması neticesinde Dünya Sağlık Örgütü, WHO ve CDC‘nin seyahat rehberleri açıklamaları doğrultusunda virüsün daha fazla kişiye bulaşması endişesiyle tüm webmaster konferanslarını iptal ettiğini Google Web Master resmi blogunda duyurdu. 

Tabi ki tüm kültür, sanat ve spor etkinliklerinde olduğu gibi teknoloji ile ilgili etkinliklerde de önemli olan önce insan sağlığı. Google’da webmaster blogunda bunun resmi olarak nedenlerini bu şekilde açıklamış. Büyük ihtimalle ertelenen dünya mobil kongresi ve diğer etkinlikler gibi Google’ın da bu yıl yapacağı diğer geliştirici konferansları ve etkinlikerden de benzer kararlar çıkacaktır.

Facebook F8 2020 Geliştirici Konferansı Ertelendi

Hatırlanacağı gibi Facebook‘ta F8 2020 geliştirici konferansını coranavirüs nedeniyle iptal etmişti. Bunun yerine f8 developer konferansı için canlı yayın, video etkinliği gibi uzaktan kalabalıkların olmadığı canlı toplantı ve konferans etkinliği düşündüğünü açıkladı. Coronavirüs ile ilgili normalleşme sürecine girinceye kadar hem şirketlerde toplantı ve iş görüşmelerinde hemde etkinlik ve konferanslarda canlı yayın akışı yöntemi sık sık kullanılacak gibi görünüyor. Tıpkı coronavirüs sonrası maskelerde olduğu gibi bununla ilgili yeni girişim ve teknolojiler de ortaya çıkacaktır.

Konu ile ilgili:  Android Sözlüğü

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu