Sosyal Medya Pazarlama

Facebook reklam eğitimi

Facebook Reklamcılığı Giriş

Facebook reklamları eğitimi

Geçtiğimiz günlerde 12 yaşına giren Facebook, 2015 yılının tamamında 17.93 milyar dolar gelir elde ederken, net kârı da 3.69 milyar dolara ulaştı. Dünyada 1,59 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan facebook’un Türkiye’deki günlük aktif kullancısı sayısı ise 28 milyonun üzerinde. Türkiye’de, 35 milyondan fazlası mobil cihazları ile olmak üzere 41 milyon kişi ise facebook’u her ay, en az bir kez ziyaret ediyor. Türkiye’de günde en az bir kez facebook ziyaret edenlerin sayısı 25 milyon civarında.
Elinde bu kadar aktif kullanıcı ve ziyaretçi sayısı olunca dünyada reklam konusunda google ile birlikte tartışmasız en büyük reklam şirketi facebook oluyor. Hangisinin daha büyük olduğu başka bir tartışmanın konusu.

Şimdi facebook reklamlarıyla ilgili eğitimleri ayrıntılı bir şekilde listeleyeceğiz. Genellikle facebook’un kendi reklam eğitim içeriklerini ve videolarını kullanacağız.

Daha fazla online facebook video eğitimleri için  facebook business youtube kanalı nı takip edebilirsiniz. Facebook reklamları konusunda uzman destek istiyorsanız Facebook reklamları hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Facebook Reklam Eğitimleri

Facebook Sayfanız

Sayfanız, işletmenizin Facebook’taki merkezidir ve müşterilerinizle bağlantı kurmanın harika bir yoldur. Sayfanızı oluşturmak ücretsiz, hızlı ve kolaydır ve bilgisayardan, akıllı telefondan veya tabletten yönetebilirsiniz.

Facebook Reklamları Nasıl Çalışır?

Facebook, diğer reklam verme yöntemlerinden farklıdır, çünkü reklamınızı tam olarak doğru insanlara gösterebilirsiniz. Reklamlarınız için hedef kitleleri kendiniz seçer ve onlara istediğiniz zaman, istediğiniz cihazda erişebilirsiniz.

Sonuçları Ölçme

Facebook ölçüm araçları sayesinde reklamlarınızın nasıl performans gösterdiği hakkında inanılmaz istatistiklere ulaşabilirsiniz. Reklam sonuçlarınızı anladığınızda, reklamlarınızı daha iyi ve daha etkili hale getirebilirsiniz.

Reklam oluşturma

Reklam oluşturma aracı, işletmeniz için doğru kişilere erişecek, hedeflemeli reklamlar oluşturmanıza yardımcı olur.

Power Editor

Power Editor, yüksek hacimde faaliyet gösteren ve reklam, reklam seti ve kampanyalarını hassas şekilde kontrol etmesi gereken reklamverenlere yönelik bir araçtır.

Business Manager

Business Manager, reklamverenlerin tüm reklam hesaplarını, Sayfalarını, uygulamalarını ve izinlerini tek yerde yönetmelerine olanak verir.

Reklam İpuçları ve Tavsiyeleri

Bu ipuçlarından faydalanarak mesajlarınızı ve reklam kampanyalarınızı daha da etkili hale getirin.

Sayfa Gönderisiyle Etkileşim’i Kullanmaya Başlayın

Sayfa Gönderisiyle Etkileşim’i ve ardından yönettiğiniz bir Sayfayı seçtikten sonra, öne çıkarmak istediğiniz gönderiyi seçin.
Öne çıkarmak üzere yeni bir gönderi oluşturmak için + düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Reklamınızın nasıl göründüğüne bakın

Reklamınızı oluştururken, reklamınızın Facebook’u bilgisayarında veya mobil cihazında kullanan kişilere nasıl gözükeceğinin önizlemesini görürsünüz.
Ayrıca insanları internet sitenizdeki belirli bir sayfaya yönlendirmek için bir internet sitesi adresi ekleyebilir veya kaç kişinin internet sitenize girdiğini veya alışveriş yapıp yapmadıklarını takip etmek için bir dönüşüm pikseli seçebilirsiniz.
Bu reklamdaki görsel ve metinlerin teknik özelliklerini görmek için Reklamlar Kılavuzumuza göz atın.

Hedef kitlenizi seçin

Tüm Facebook reklamları için erişmek istediğiniz hedef kitleleri siz belirleyebilirsiniz. Konum, yaş, cinsiyet, ilgi alanları ve diğer özelliklere göre hedef kitlenizi seçmek için ilgili alanları doldurun.
Ayrıca, Sayfanızı zaten beğenmiş olan kişilere ve bu kişilerin arkadaşlarına ya da yeni hedef kitlelere erişme seçeneğiniz de vardır

Bütçenizi ve planınızı belirleyin

Bir hedef kitle seçtikten sonra reklamınıza bir ad verebilir, günlük veya toplam bir bütçe belirleyebilir ve ne kadar süreyle yayınlanacağını planlayabilirsiniz.
Bu reklam türü için etkileşim, bir kişinin gönderinize tıklaması, beğenmesi, yorum yapması veya paylaşması anlamına gelir.
Reklamınız varsayılan olarak, seçtiğiniz hedef kitlede bulunan ve reklamınızla etkileşime geçme olasılığı en yüksek olan insanlara erişecek şekilde optimize edilir.
İnternette facebook reklamlarıyla ilgili pekçok online eğitim kaynağı bulunmakta. Dilerseniz farklı kaynaklardan da yararlanabilirsiniz. Ancak ben en çok facebook’un kendi sayfasında verdiği ipuçları ve reklam eğitimlerinden fayda sağladım. İlerleyen dönemde bu eğitimden başlayarak facebook reklam eğitimlerine devam edeceğiz. Facebook reklamlarıyla ilgili Oğuz Veli Yavaş’ın facebook reklam rehberi ve doğru reklam verme yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Konuyla ilgili eklemek istediğiniz eğitim kaynaklarını veya sormak istediklerinizi yorumda yazabilirsiniz.

Konu ile ilgili:  E-ticaret sitesi açacak olanlara tavsiyeler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu