SEO

SEO HİZMETİ

Şimdi işinize odaklanmanın tam zamanı...

Webhoca az sayıda müşteriye sonuç odaklı SEO danışmanlık hizmeti vermektedir.

 • 532 748 11 33
 • info@webhoca.com

SEO HİZMETLERİMİZ

1. SEO Analizi

SEO işlerinize karışmıyoruz. Sadece rakiplerinizi inceleyip SEO’da size daha fazla trafik sağlayacak en iyi stratejilerin çıkartılması sağlıyoruz. Dışarıdan SEO analiz ve raporlaması yapıpneler yapmanız gerektiği ile ilgili verdiğimiz SEO hizmeti.

2. SEO Danışmanlık

Markayı tanıma, araştırma, hedef kitle, anahtar kelime, KPI ve site analizi, premium seo araçları ile analizler, site içi-dışı, teknik, yerel seo optimizasyonları, raporlamalara kadar tüm SEO planlama, stratejisini A’dan Z’ye yaptığımız SEO Hizmeti.

SEO nedir?

Search Engine Optimization nedir?
Arama Motoru Optimizasyonu nedir? Google, Yandex, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarının organik yani ücretsiz sonuçlarında web sitenizi en önde görünmesi için yapılan çalışmalara denir.

Neden SEO Önemli?

SEO’nun önemini daha iyi anlamak için SEO ile SEM arasındaki farkları öğrenmek gerekir.

SEO’nun önemini daha iyi anlamak için SEO ile SEM arasındaki farkları öğrenmek gerekir.

Arama Motoru Optimizasyonu yatırımı yaparak orta ve uzun vadede SEM, Adwords reklamlarına göre daha uygun fiyatlara, kalıcı, uzun vadeli sonuçlar alabilirsiniz.

 • SEO Organik, Doğaldır, SEM Ücretlidir.
 • SEO Kalıcıdır, SEM Geçicidir.
 • SEO Etkileri Uzun Sürelidir, SEM Etkileri Hemen Görülür.
 • SEO Müşteri Sadakati/Marka Bilinirliği, SEM Satış Odaklıdır.

Arama Motorları ‘Google’ nasıl çalışır?

Arama Motorları internetin tarihi kadar eskidir. Gün geçtikçe kendilerini geliştirmekte, algoritmalarını yenilemektedir. Temel çalışma prensipleri şu şekildedir;
Arama motorları yüzlerce algoritma ve karmaşık sistemler kullanır. Buna göre internette insanların yaptıkları milyarlarca aramayı anlamlandırır. İnternette milyonlarca siteyi bu şekilde analiz eder ve dizinlerine eklerler. Bu dizin, algoritma ve öğrenme ile web sitelerini sıralar. Böylece insanlara arama sonuçları ile ilgili en iyi ve en alakalı sonuçları vermeye çalışırlar.

SEO Hizmeti

SEO ile öne çıkmak, farkedilir olmak mümkün.
Ürün, hizmet, blog, kurumsal ya da şahıs işletmeleri ister işe yeni başlasın isterse de dünyaca ünlü marka olsun hepsi internette görünür olmak ister. Dünyada şimdilik(şu anda) 1 957 337 138 web sitesi var bunların 171 648 771 tanesi aktif. Milyarlarca site içinden ziyaretçileri sitenize çekmek zor görünebilir. Ancak kullanıcı dostu bir tasarım, kaliteli profesyonel içerikler ve iyi bir arama motoru optimizasyonu ile bu mümkün.

SEO Türleri

 • Content SEO
 • Technical SEO
 • Product Page SEO
 • On-Page SEO
 • Off-Page SEO
 • Local SEO
 • Mobile SEO
 • eCommerce SEO
 • Voice Search SEO

SEO’da kullanılan önemli araçlar

SEO uzmanları ve profesyonelleri uzun yıllar elde ettikleri deneyimleri SEO araçlarıyla birleştirerek arama sonuçlarını optimize ederler. İşte bu SEO araçlarından bazıları;
 • SemRush
 • Ahrefs
 • Moz Seo Software
 • Google Search Konsol
 • KWFinder
 • Serpstat
 • Ubersuggest: Keyword Tracking Tool
 • Screaming Frog
 • Majestic SEO Tool
 • Deepcrawl
 • SpyFu
TEKNİK SEO

Seo uyumlu kodlama, crawling, indexing, robots.txt, url,site,navigation structure, breadcrumb menıs, url yönlendirmeleri(301,302,303,403,404) xml, sitemap ayarları, ssl,https, hız optimize.

SİTE İÇİ SEO

h1,h2,h3 tags, kategori, meta title, contents, description seo checks, anahtar kelimeler, keywords, copy+duplicate kontrol, image alt tags, tasarım, işlevsellik, yerel seo, site içi link building. site speed.
Site içi link building inşâsı.

SİTE DIŞI SEO

Detaylı rakip analizi, Anahtar kelime analizi, sektördeki keyword araştırma, Backlink analizi, Doğal ve Zararlı backlink analizi, inbound marketing, site dışı link inşası. Sosyal medya, blog, forum, yorum linkleri.

WordPress

WordPress SEO nedir?

SEO; Google, Yandex, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarının organik yani ücretsiz sonuçlarında web sitenizi en önde görünmesi için yapılan çalışmalara denir. WordPress SEO ise WordPress sitenizin arama motorları organik sonuçlarında ilk sayfalarda çıkması için yapılan çalışmalara denir. WordPress SEO ve WordPress SEO nasıl yapılır ile ilgili detaylı rehberlere blogda göz atabilirsiniz.

WordPress SEO Optimizasyonu

Güzel bir tema ve iyi bir tasarım yapmanız sitenize trafik için yeterli olmaz. Google’da üst sıralarda çıkmak, başarılı olmak için yoğun bir mesai ve muazzam bir emek gerekmektedir. SEO’nun kolay bir iş olmadığını ciddi bir emek gerektiğini unutmayınız. Google, WordPress sitenizi 200’ün üzerinde kritere göre değerlendirir ve indeksler. Konuyla ilgili detaylar blogda.

WordPress SEO Pluginleri

Dünya’da ve Türkiye’de en çok kullanılan WordPress SEO eklentileri Yoast SEO ve All in One SEO eklentileridir. WordPress sitenizin içerik, hız, teknik seo optimizasyonlarını yaptıktan sonra bu 2 eklentiden birini kullanarak sitenizin trafiğini arttırmanız mümkün. Bunların dışında Redirection, Google XML sitemap, WordPress SEO Plugin – Rank Math gibi WordPress SEO eklentileri ile ilgili detaylı içerikler blogda.

Seo Uzmanlarının Sunumları

Yardım - SSS

Sık Sorulan Sorular

Evet, müşterilerimize telefonda ve whatsapp üzerinden mesai saatleri içinde destek vermekteyiz.

Evet ön görüşme ve işi teslim aldıktan sonra yaptığımız çalışmalarla ilgili 1-3 gün arasında düzenli raporlama yapmaktayız. Raporlar e-posta adresinize gönderilmektedir.

Bu tamamen işin büyüklüğüne projeye göre değişmektedir. Normal şartlarda; kişisel, tek sayfa hazır web tasarımları 3-4 gün içinde kurumsal, firma blog tasarımları 5-7 gün içinde teslim edilmektedir. İşletme, şirket web siteleri, profesyonel bloglar veya özel tasarım projelerinin süreleri işin durumuna göre değişmektedir. Ön görüşme ve araştırma süreci sonrası ortalama teslim edilme süresi önceden belirtilmektedir.

Hayır dahil değildir. İş ortağı olduğumuz ThemeForest.net, Mythemeshop, Divi, themeisle, Studiopress, Genesis, SteadyIncome, Themify, Rehub, CSSigniter, TeslaTheme, TemplateMonster, Themeum, Apollo13, SuperbThemes gibi  firmalardan beğendiğiniz herhangi bir WordPress temayı satın alabilir kurulumu, isteklerinize özel giydirme ve yapılandırmasını yapabiliriz.

WordPress’in en güzel yanı temel (cache, seo, güvenlik, yedekleme, bakım vb.) eklentileri ücretsizdir. Eğer özel veya pro sürümlerini isterseniz satın alabilir kurulum ve konfigürasyonlarını yapabiliriz. Beaver Builder, MemberPress, CSS Hero, WPForms, WeDevs, Elementor, LiveChat, Barn2 Media gibi eklenti firmaları ile iş ortaklığımız bulunmaktadır.

Üst düzey güvenlik ve A’dan Z’ye barındırma ve güvenlik hizmetimiz yok. Ancak WP Curve, Manage WP, Sucuri, WP Buffs, Kinsta, WP Engine gibi iş ortaklarımız ile uygun fiyatlara komple wordpress hizmeti alabiliyorsunuz.

Back to top button
Close
Close