E-Mail Marketing

E-Posta Pazarlama

E-Posta Pazarlama Nedir? E-Posta Pazarlama İpuçları, E-Mail Pazarlama Rehberi

E-mail ile pazarlama

E-posta ile; pazarlama mesajlarını hedef kitleye pazarlamak için kullanılan doğrudan pazarlama aracıdır.

E-mail marketing 

yani e-posta pazarlama; markanın yeni ürün,hizmet duyuru, kampanya, indirim vs. konularda e-posta ile pazarlama yapmasına denir. Uygun bütçelerle ölçümlenebilir, raporlanabilir olması ve etkili iletişim kurması nedeniyle oldukça fazla tercih edilen bir pazarlama aracıdır.

E-Posta Pazarlama 2 çeşittir.

 1. Toplu E-Postalar
 2. Kişisel E-Postalar

1. Toplu E-Posta türleri 

Normal Abonelik Bültenleri; İçerik yazıldıkça belirli aralıklarla düzenli olarak gönderilen bültenlerdir. Bu bültenlerde sürekli içeriklerinizi takip eden kitle ile etkileşim kurabilir sitenize düzenli trafik sağlayabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarınızda paylaşılabilir e-bülten hazırlarsanız etkileşim oranınız artacaktır.

Özel Bültenler; Kampanya: Bu bültenlerde amaç hedef kitleyi satın almaya yönlendirmek veya etkileşime geçmektir. Ürün incelemeler, resimli tanıtımlar, kampanya ve indirim görselleri linkleri, belirli bir süreliğine hazırlanmış fırsatlar bu türdendir. Harakete geçirici banner ve ikonlar kullanılarak yapılır.

2. Kişisel E-Postalar; 

 • E-mail ile sipariş onayı
 • Sipariş gönderme onayı
 • Tahmini teslimat tarihi
 • Siparişi iptal onayı
 • Hoş geldiniz mesajı
 • Bir aboneyi tekrar geri kazanmak için gönderilen mesaj
 • Yarım bırakılan alışveriş sepeti
 • Yıldönümü, doğum günü vb. özel fırsatlar
 • Yıllık abonelik yenilemesi
 • Yapılan alışveriş sonrası ürün geri bildirim talebi
 • Kesinlikle spam e-posta gönderilmemeli. Hatta e-bülten altında spam göndermeyeceğinize dair söz verdiğiniz(güven verecek) bir ileti olmalı.
 • Mutlaka e-mail bültenlerinize kayıtta her iki yönlü abonelik doğrulaması yaptırın. E-maili ile kayıt olduktan sonra onay maili gönderilsin. Onay mailini tıkladıktan sonra e-posta aboneliğinize kayıt işlemi tamamlansın. Böylece gereksiz şikayet ve e-mail bildirimlerini minimuma indirmiş olursunuz.
 • Mutlaka gönderdiğiniz her e-mailde abonelikten çıkabilme linki olmalı. Böylece ekstra güven vermiş olursunuz.
 • E-posta şablonları oluşturmalı şablonlarda sosyal medya hesaplarınıza ve sitenize vurgu yapmalısınız.
0
Milyar E-Posta​

Ortalama şu anda toplam E-Posta hesabı sayısı

Toplu E-Posta Pazarlama

E-Postaları toplu olarak oluşturduğumuz e-mail grupları ve abonelerine gönderdiğimiz e-posta pazarlamasıdır. Örn: Günlük, Haftalık ve Aylık E-bültenler vb.

0
Milyar E-Posta

Dünyada 1 Günde Gönderilen E-Posta Sayısı

Kişisel E-Posta Pazarlama

Bireysel müşteriler için kişisel olarak hazırlanıp gönderilen aksiyon e-postalardır.Örn: sipariş sonrası onay maili, doğum günü maili vs.

Yardım - SSS

Sık Sorulan Sorular

Evet, müşterilerimize telefonda ve whatsapp üzerinden mesai saatleri içinde destek vermekteyiz.

Evet ön görüşme ve işi teslim aldıktan sonra yaptığımız çalışmalarla ilgili 1-3 gün arasında düzenli raporlama yapmaktayız. Raporlar e-posta adresinize gönderilmektedir.

Bu tamamen işin büyüklüğüne projeye göre değişmektedir. Normal şartlarda; kişisel, tek sayfa hazır web tasarımları 3-4 gün içinde kurumsal, firma blog tasarımları 5-7 gün içinde teslim edilmektedir. İşletme, şirket web siteleri, profesyonel bloglar veya özel tasarım projelerinin süreleri işin durumuna göre değişmektedir. Ön görüşme ve araştırma süreci sonrası ortalama teslim edilme süresi önceden belirtilmektedir.

Hayır dahil değildir. İş ortağı olduğumuz ThemeForest.net, Mythemeshop, Divi, themeisle, Studiopress, Genesis, SteadyIncome, Themify, Rehub, CSSigniter, TeslaTheme, TemplateMonster, Themeum, Apollo13, SuperbThemes gibi  firmalardan beğendiğiniz herhangi bir WordPress temayı satın alabilir kurulumu, isteklerinize özel giydirme ve yapılandırmasını yapabiliriz.

WordPress’in en güzel yanı temel (cache, seo, güvenlik, yedekleme, bakım vb.) eklentileri ücretsizdir. Eğer özel veya pro sürümlerini isterseniz satın alabilir kurulum ve konfigürasyonlarını yapabiliriz. Beaver Builder, MemberPress, CSS Hero, WPForms, WeDevs, Elementor, LiveChat, Barn2 Media gibi eklenti firmaları ile iş ortaklığımız bulunmaktadır.

Üst düzey güvenlik ve A’dan Z’ye barındırma ve güvenlik hizmetimiz yok. Ancak WP Curve, Manage WP, Sucuri, WP Buffs, Kinsta, WP Engine gibi iş ortaklarımız ile uygun fiyatlara komple wordpress hizmeti alabiliyorsunuz.

E-Posta Pazarlama Hizmeti

danışmanlığı ister misiniz?
Back to top button
Close
Close