Webhoca
Webhoca.com

En iyi wordpress e-öğrenme eklentileri 2019

Wordpress e-öğrenme pluginleri

WordPress ile online-learning yani e-öğrenme sitesi denilince ilk başta biraz duraksanıyor. Acaba platform için yeterli olur mu? İhtiyaçlarımı karşılar mı? Eğitim videoları, tanıtımları, ücretli eğitime geçiş, ödeme alma vb. sorular akla gelebiliyor. WordPress ile gayet iyi online eğitim ve e-öğrenme sitesi yapabilirsiniz.

WordPress Online Eğitim Eklentileri

WP E-Learning Eklentisi

Bunun için çok kapsamlı eklentiler var. Bugün birlikte popüler wordpress e-öğrenme eklentilerine bakacağız.

learn-dash-e-egitim-plugin

LearnDash Fortune 500 tarafından seçilmiş ödüllü bir yazılım. Üniversiteler, büyük organizasyon şirketleri ve girişimcilerin çevrimiçi online eğitimlerini oluşturup Türkiye’ye ve Dünya’ya satabilecekleri bir platform oluşturmalarını sağlıyor. Bu amaç için size gerekli tüm altyapıyı sağlıyor.

İndirilme sayısı: 50.000 +

LearnPress bugün 30.000’den fazla okulda kullanılıyor. Özellikle zengin tema seçenekleriyle ön plana çıkıyor. Ücretli ve ücretsiz versiyonu bulunmakta. Farklı temalarıyla Türkiye’de de tercih edilen pluginlerden biridir.

learn-press-online-egitim-plugin

İndirilme sayısı: 9.000 +

Lifter Yoast’ın kurucusu Joost de Valk’ın da kullandığı ve memnun kaldığı popüler wordpress online eğitim eklentisi. Multimedya yönetimi, quizler, dersleri indirme ve yükleme, karşılıklı soru-cevap, izlenme ve istatistikler açısından size çok detaylı bir yönetim paneli sunmakta.

Sertifikalandırma, adım adım eğitimler, rozet ve hediyelendirme, eğitmen ve öğrenci yönetim panelleri, ödeme kolaylığı, muhasebe ekranı, müşteri hizmetleri dataları vb. internetten online eğitim veren bir platformun ihtiyaç duyacağı tüm hizmetleri sunuyor. Fiyat olarak verdiği hizmetlere göre başlangıç fiyatı diğer eğitim pluginlerinden daha iyi.

Wp Courseware online eğitim pluginleri içinde en kolay ve basit arayüze sahip eklentilerden biridir. Eğer online eğitim vereceğiniz topluluk küçükse veya özel bir alana odaklanmışsanız iyi bir tercih olabilir.

Konuyla ilgili:  Neden wordpress kullanmalısınız?

wp-courseware-2019-wp-online-egitim-eklenti

İndirilme sayısı: 3.000 +

Wpmudev tarafından geliştirilen CoursePress Pro detaylı online eğitim plugini isteyenlerin tercihi olabilir. Özellikle hız ve optimizasyon açısından iyi bir plugin. Wpmudev’in farklı ürünlerini kullanmaktayım. Destek ekipleri gerçekten harika çalışıyor. Temanızla uyumlu çalışan bir eklenti.

wp-courser-pro-e-learning-plugin-2019

Sensei dünyaca ünlü wordpress e ticaret plugini woocommerce tarafından geliştirilen bir plugindir. Üye yönetimi, quiz, ders yönetimlerini kolay bir arayüzden yapabiliyorsunuz. Woocommerce yaptığı için ücretli dersler için ödeme yöntemlerinde bir çok alternatifiniz bulunmakta. Ayrıca woocommerce’in entegre olduğu birçok 3.parti eklenti ve temaya uyum sağlıyor.

sensei-wp-e-learning-online-eigitm-plugin

Başarılı olunsun ya da olunmasın denemeye değer bir alan. Sonuçta girişimciliğin özünde de bu yok mu? Denemeden bilemeyiz. Tabi ki bir çok konuda olduğu gibi bu alanda da önceliğiniz online eğitimin uzmanı olduğunuz belirli bir kategorisine odaklanmak. Örneğin; Rusça online eğitim, After Effect online eğitim, wordpress online eğitim gibi. Yukarıdaki wp e-learning eklentileri ile istediğiniz eğitim sitesini kurabilir para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sizin kullandığınız ya da önerebileceğiniz wordpress eğitim eklentileri vars yorumda yazabilirsiniz.

1 yorum
  1. Ali diyor

    teşekkürler iyi bir makalel idi

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Send this to a friend