Teknoloji

En iyi bulut depolama servisleri 2020

En iyi bulut uygulamaları

En iyi bulut servisleri

Nasıl disketlerin devri kapandı cd-dvd roomlar başladı. Ardından cd-dvd roomlar kalktı usb flash bellekler harici hard-diskler gelsiyse bugünde artık usb flash belleklerin devri kapanmakta. Teknolojik gelişmeler hız kesmeden devam etmekte. Hali hazırda bir bulut depolama hizmeti kullanmıyorsanız en iyi bulut depolama servislerini listeledik. Size uygun olanı kullanabilirsiniz.

bulut-servisler-ucretsiz-depolama-alanlari

Dropbox

Dropbox birden fazla cihaz(bilgisayar/tablet/cep telefonu) kullananların çalıştıkları dosyaları eşitlemelerine yarayan bir nevi taşınabilir usb bellek olarak kullanabileceğiniz bulut depolama servisidir. Servise kayıt olmak ücretsizdir. Kayıt olduktan sonra 2GB’lık alan ücretsiz olarak verilmektedir. Dropbox’u yanınızda taşımaya gerek duymadığınız bir flash bellek olarak düşünebilirsiniz. Bilgisayar, laptop, cep telefonu veya masaüstü bilgisayarınızdaki dosyalarınızı anlık dropbox ile güncelleyebilir internet bağlantısı olan her yere götürebilirsiniz.  Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Google Drive

Google’ın tüm cihazlarda depolama yapmanıza olanak tanıyan bulut hizmeti. Ücretsiz 5gb depolama imkanı sunuyor. 100 gb alanı 5$ gibi makul bir fiyata satın alabiliyorsunuz. Google’ın hizmeti olduğu için google uygulamalarıyla %100 senkronize çalışıyor. Bu nedenle en çok kullanılan bulut servislerinden biri.  Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Yandex Disk

Rusların ünlü arama motoru Yandex’in sunduğu bulut servisidir. Ücretsiz 10 gb depolama hizmeti sunmaktadır. Mobil, Desktop, Android, IOS, Windows cihazlarda sorunsuz çalışmaktadır. Yandex mail ile entegredir. Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Box

Bulut depolama servislerinin en eskilerinden biridir. En çok dikkat ettiği şey güvenlik ve yasal haklardır. Genellikle iş dünyası tarafından kullanılmaktadır. 5 gb ücretsiz depolama hizmeti sunmaktadır.

Skydrive

Microsoft’un bulut depolama servisi olması windows cihazlarda yüklü olarak gelmesi ücretsiz 7gb depolama alanı sunmasıyla skydrive bulut alanında en iyi çözümlerden biri. Tüm mobil cihazlara, bilgisayarlara ve işletim sistemlerine uyumlu olarak çalışmaktadır. Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Listeye eklemek istediğiniz bulut depolama hizmeti varsa yorumda belirtebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı