Webhoca
Webhoca.com

E-ticaret için bilgi bankası kaynakları liste

E-ticaret için bilgi bankası kaynakları liste

E-ticaret’e başlamadan önce e-ticarete başlamak isteyenlere tavsiyeler yazımızı okumanızı öneriyorum. E-ticarete başladıktan sonra hangi kaynakları takip etmeli? E-ticaret ile ilgili güncel bilgi alabileceğim kaynaklar hangileri? Bu soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

 

Eticaretmag

Türkiye’de e-ticaret sektörü ile ilgili güncel haberleri aktaran önemli kaynaklardan biridir. E-ticaretle ilgili rehberlik tarzında hazırladığı eğitimler, analiz ve istatistikler sektörün gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Dikey e-ticaret medya yayın sitesidir. 2011 yılında Ahmet Kırtok tarafından kurulmuştur. Eticaretmag sıfırdan e-ticarete başlayıp kendini geliştirmek isteyenler için en önemli referans kaynaklarından biridir.

 

Eticaret.com

Sizlere daha önce blogların gelecekte ne kadar önemli olacağından bahsetmiştik. Bunu ilk farkeden kurumsal olarak müşterilerine sadece satış yapmakla kalmayıp sektörle ilgili bilgi veren firmalardan birisi de ideasoft. Eticaret.com sitesinde hem eticaret ile ilgili doyurucu bilgiler veriyor. Hemde potansiyel kullanıcıları, müşteri adaylarını bilgilendirmiş oluyor.

 

Eticaretabi

Eitcaret sektörüyle ilgili eğitim içerikleri üretenlerden biri de eticaretabi.com. Sitesinde daha çok sektörle ilgili genel eğitimler hazırlayan eticaret abi ücretli danışmanlık hizmetleri de vermekte.

 

Webrazzi

Girişimler, teknoloji, dijital odaklı yayın yapan Türkiye’nin en iyi teknoloji bloglarından biri olan webrazzi de eticaret ile önemli bilgiler paylaşmaktadır. E-ticaret sektöründeki girişimleri, pazarla ilgili istatistiki bilgi ve değerlendirmeleri takip etmenizi öneriyoruz. Detaylı e-ticaret verileri ve sektörel bilgi bankası arıyorsanız webrazzi pro servisini kullanabilirsiniz.

 

HBR Türkiye

Hbrtürkiye Dünyanın en prestijli iş ve yönetim dergisi Harvard Business Review’in Türkiye versiyonudur. Harvard Business Review’un Türkiye edisyonunu İnfomag yapmaktadır. Üye olarak e-ticaretle ilgili haberleri ücretsiz okuyabilirsiniz.

 

Dünya

Ekonomi, finans, iş dünyası ve Türkiye’deki tüm iş sektörleriyle ilgili haber yapan dunya.com‘un e-ticaret haberleri yaptığı bölümdür. Özellikle eticaretle ilgili resmî açıklamaları ve kurumsal haberleri tkaip edebileceğiniz önemli bir portaldır.

Konuyla ilgili:  E-ticaret sitesi açacak olanlara tavsiyeler

 

Bunların dışında Şule Özmen, Hakan Yalçın, Yılmaz Bozan, Ercüment Büyükşener, Samet Egesoy, Uğur Özmen, Bünyamin Kapıcıoğlu, gibi kişisel bloglarında eticaretle ilgili bilgi veren eğitmen ve danışmanlarda bulunmaktadır.

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Send this to a friend