Blog

Blogların önemi

İnternetin yeni gözdesi; Bloglar

İnternet alanında yatırımlar artıyor, hergeçen gün büyüyen sanal ortamda devasa bir bilgi yığını ortaya çıkıyor. 2000’li yılların başında pılımızı pırtımızı toplayıp herşeyimizi internete taşıdık. Dijital dünyaya önce biz ardından devletler nihayetinde markalar taşındı.
İnsanoğlu tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar geniş iletişim araçlarına sahip. Sosyal medya, bloglar, e-mail, forumlar vs. Bloglar bu alemin keşfetmesi en heyecanlı yerlerinden biri. İnsanları sadık bir okuyucuya, sıkı bir takipçiye hatta düzenli bir müşteriye dönüştüren bu mecralar, doğru ellerde marka sadakatini katlayacak bir araca dönüşüyor. Kıymetini bilen markalar şimdi yaptıkları yatırımların meyvesini uzun bir süre yiyecekler.

Blogların gelecekte nasıl olacak derseniz tahminim her marka kendi blog sitesi mecrasını oluşturup müşterileriyle iletişiminin belli bir bölümünü buradan oluşturacak. Ayrıca blog üzerinde üreteceği zengin içerikle müşterileriyle etkileşime geçecek.

Geleceğin blogları 

Mediumun sadece yazmaya ve kaliteli, okunabilir içerik üretmeye odaklanan blog arayüzü gidişatı değiştirebilir. Wordpress’in blogdan çok her çeşit web sitesinin kurulabileceği içerik yönetim sistemi haline gelmesiyle her ne kadar blog yazma amacından sapmış gibi görünsede tecrübesi, yapacağı yeniliklerle ileride bu soruna çözüm bulabilir. Bakalım blog dünyası önümüzdeki yıllarda nasıl bir değişim geçirecek? Sizce bloglar eski ihtişamlı günlerine dönebilecek mi?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Bu biraz zor gibi geliyor. Hani dersen ki ben bazı konular hakkında yazı yazayım bilgi vereyim ve bunlar ziyaretçiler tarafından okunsun ve onlar da bu yazıları paylaşsın. Bu sayede de bana yeni ziyaretçiler gelsin. Ve yazılarım artık daha çok okunsun.

  Şöyle bir durum var. Gözlemlediğim kadarıyla kişisel bloglar herhangi bir konu hakkında yazı yazdıklarında bu pek değer görmüyor.

  Büyük siteler ya da diğer illegal siteler öyle yöntemlerle bunların önüne geçiyor ki kişisel bloglar hep arka planda kalıyor.

  Kişisel bloglar aslında Sadece yazarın kendi şahsi ve görüşlerini paylaştı bir blog olursa o zaman değer görür.

  Fakat bu durumda da yeni insanlara ulaşmak bir sorun oluyor.

  Çoğu arkadaşım sırf kendi ziyaretçilerini arttırmak için yazabildiği her konuda yazı yazmaya çalışıyorlar.

  Ve bu da artık kişisel blogdan çıkıp çöp içerikle dolu bir siteye dönüşüyor.

  Kişisel blogda yazılan dan ziyade o yazıyı okuyacak kitlede önemli. Ben özellikle aramadığım sürece hiçbir konuda kişisel bir bloga denk gelmiyorum.

  Bazen öyle bloglar keşfediyorum ki kendi kendime şunu diyorum: Ya ben bu blogu daha önce nasıl görmedim?

  Mesela sizin blogunuzu da blog hocamın paylaştığı bir yazıda denk geldim de keşfettim.

  Bakalım benim kendi blogumu da kim nerede denk gelip keşfedecek 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı