Blog

Bloglar ülkesinde bir cevher: kelimelerbenim.com

En iyi kişisel bloglar

Bloglar ülkesinde bir cevher: kelimelerbenim.com

Bloglar Ülkesi Blogistan‘da bugün çok özel bir blogdan bahsedeceğim. Ama öncelikle kıymetini anlamak için kelimelerin önemi hakkında birkaç kelam etmeliyim.

Sözü hiç yormasanız da, upuzun paragrafı bir çırpıda okutsanız da sizin olmalı kelimeler… Sözcükleri dize getirip hükmetseniz de iki kelimeyi bir araya getiremeseniz de sizden bir şeyler taşımalı kelimeler. Yazınızı okuyan kişi kelimeler ona ait diyebilmeli. Onlarca yıl hiç okumasanızda… Hiç konuşmasanız da yine de kendi kelimeleriniz olmalı…Derin izler bırakacak kelimeleriniz olmasada… Lise boyunca hep başkasının kelimelerine üç beş kelam ekleyerek yazsanızda kompozisyonlarınızı yine de kelimeleriniz olmalı. Onlarla konuşmalı, onlarla yazmalısınız. Sizinle konuşan sizi okuyan kelimelerinizden tanımalı. Kelimelerbenim diyebilmesiniz.

Bu satırları yazdıran bloglar tanıdım. Ne facebook ne başka bir sosyal medya sitesi. Ne de forumlar. Hiçbiri internette onlar kadar tad vermiyor insana. Okurken yazarıyla tanışıp konuşuyor sanki karşılıklı birer çay-kahve içiyorsunuz. Çayınızı yudumlarken blog dünyasında gezintiye çıkarıyor sizi. Hem keyiflendiriyor hemde eğitiyor. Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. bir de bakmışsınız blogdaki yazıların birçoğunu okuyuvermişsiniz.

Kelimelerbenim.com da bu nevi şahsına munhasır bloglardan birisi. Yazarı Sezer İltekin. 2010 yılında 8.Altın Örümcek Ödülleri sonrasında tanıştığım bloglardan bir tanesi. Sitede ilk okuduğum yazı “Ben neymişim” başlıklı hakkında yazısı oldu. Hakkında yazısını okumadan yazıları okurken Sezer’i tanıyacak sıradışı hayat hikayesine tanık olacaksınız.

Konu sınırlaması yapmadan farklı kategoriler de yazıpta gönüllerde taht kuran nadir blog yazarlarından Sezer. Kendine has akıcı üslubuyla içini döktüğü günlüğün birçok ödülü bulunuyor. İyi ki blog yazmış Sezer. Yoksa kelimeler öksüz kalırdı. Başarısında en büyük pay kelimelerin onun olmasında. Daha nice okunası yazılara inşallah.

Kelimelerbenim.com Sezer İltekin
Blog Yaşı: 8
Blog Türü: Kişisel Blog
Blog Yazarı: Sezer İltekin
Blog Konuları/Kategoriler: Araştırma,Hikaye, Günlük,Deneme,Eleştiri,Genel
Blog Logosu: logo-300x56
Blog Sloganı: Kelimelerin Gücü Adına
Blog Yazılım Altyapısı: WordPress

 

Konu ile ilgili:  Blog nedir, detaylı rehber

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Canım Sezerim, bir tanedir, kardeşimdir 😉 Blogu kelimelerbenim.com da marka olmayı başarmış ender kişisel bloglardandır. Aynı zamanda kendisi yeni bloglara can veren Gelecek Vadeden Bloglar’ın jürisi arasında yer alıyor. Sezer’in bloguna yer vermenden dolayı çok mutlu oldum Ahmet, ellerine sağlık 😉

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu