Webhoca
Webhoca.com

Apple etkinliklerini canlı yayın nasıl izlerim?

iPhone, iPad Mac, Apple etkinlikleri nasıl canlı izlenir

0 106

iPhone 8 canlı yayın: 12 Eylül’deki etkinliği nasıl izleyebilirim?

Öncelikle belirtmek isterimki; yayını OSX yüklü bir cihazzdaki Safari tarayıcısındanveya Windows 10 varsa Microsoft Edge tarayıcısından izleyebilirsiniz.

Güncelleme: Yayın Linki: https://www.apple.com/apple-events/september-2017/

Windows 10 veya OSX yoksa VLC Player’dan izleyebilirsiniz. Yazının devamında gerekli açıklamalar mevcuttur.

VLC için Link: https://p-events-delivery.akamaized.net/17oiubaewrvouhboiubasdfv09/m3u8/atv_mvp.m3u8

12 Eylül’deki büyük etkinliği izleyebilmeniz için Apple TV’deki Apple Events uygulamasında bir güncelleme yapıldı. Yazının devamında bu lansmanı nasıl izleyebileceğinizi detayları ile anlatıyor olacağım. Lütfen okumaya devam edin.

Apple, iPhone 8, Apple Watch 3 ve hatta Apple 4K TV gibi yepyeni cihazlarının tanıtımı için dünyanın her yerindeki teknoloji gazetecilerini 12 Eylül’de Steve Jobs tiyatrosunda düzenlenecek olan etkinliğe davet etti.

Apple’ın bu etkinlikte tanıtılacak olan cihazlar ve özellikleri henüz kesinlik kazanmış değil ama kablosuz şarj ile dolan bir iPhone ve ilk kez çerçevesiz ekranı görmeyi kesinlikle bekliyorum.

Yeni Apple Watch LTE, daha az heyecan veren iki iPhone; iPhone 7S ve 7S PLUS gibi cihazları ile birlikte fazlaca sıkıştırılmış bir etkinlik olacak.

Ayrıca iOS 11’in resmi olarak piyasaya çıkışı hakkında bilgiye sahip olacağız. Bunlara ek olarak AirPods 2 ve HomePod yeni ürünlerini de göreceğiz.

Apple etkinliklerini her zaman canlı yayınlar. Apple etkinliğini canlı olarak izlemek için PC, Mac, tablet veya Apple TV’nizi ayarlamanın birkaç yolu var. Etkinlik için canlı yayından ilk rehberimi aşağıda okuyabilirsin.

 

Apple iPhone 8 lansmanı saat kaçta ve hangi gün başlıyor?

Apple 12 Eylül 2017 tarihinde iPhone 8 ve birçok cihazının lansmanını beklediğim bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor olacak. San Francisco, California’daki Apple’ın yeni kampüsünde Steve Jobs Tiyatrosu’nda etkinlik gerçekleşecek.

12 Eylül 2017’de Pasifik saatine göre 10:00 AM’de, British saatine göre 18:00’de, Türkiye saatine göre 20:00’de Apple etkinliği başlıyor.

Konuyla ilgili:  Samsung Cep Telefonu Satın Alma Rehberi

iPhone, iPad ve iPod’da Apple etkinliğini nasıl izlerim?

iPhone 8 etkinliğini iPhone, iPad veya iPod Touch’da izlemeyi planlıyorsanız, iOS 7 ve üstü kullandığınızdan emin olun ve cihazınızda Safari tarayıcıyı açın. Daha sonra da Apple Event sayfasını ziyaret edin.

Mac’te Apple etkinliğini nasıl izlerim?

Apple tarafından üretilen bir bilgisayarınız varsa, Apple’ın Safari internet tarayıcısını kullanarak 12 Eylül’de etkinliğe kolaylıkla adapte olabilirsiniz.

Apple’ın web sayfasında Eylül 2017 etkinliğini izleyebileceksin, ancak Apple Safari’den başka bir tarayıcı kullanmadığından emin olmalısın.

Mac’inizin Safari 6.0.5 veya daha yenisi yüklü olmalı ve ayrıca OS X 10.8.5 yazılımının kurulu olduğundan emin olmanız gerekir.

Windows PC’de Apple etkinliğini nasıl izlerim?

Geçen yıl Apple, Windows PC’lerinde canlı yayın izlenmesini daha da kolaylaştırdı. Windows 10‘a sahipsen, Apple’ın web sayfasından Eylül 2017 etkinliğini canlı yayından izlemek için Microsoft’un Edge web tarayıcısını kullanabilirisin.

Eğer Windows 10’a sahip değilsen ve yükseltm yapamıyorsan veya Linux kullanıyorsan; senin için en iyi yol VLC media player üzerinden izlemendir. Yazılımı indirip kurduktan sonra; uygulamayı açın ve sol üst köşede Medya -> Open Network Stream’e tıklayın. Ardından canlı yayın akışı URL’sini girmen gerekecek.vlc

Ama şu anlık canlı yayın etkin olmadığından dolayı URL yok elimde. Etkinlik başlaması ile birlikte bu sayfayı güncelleyeceğim. Bu sayfayı Yer İmleri’ne ekleyerek hızlıca ulaşabilirsin.

Apple TV’de Apple etkinliğini nasıl izlerim?

Etkinliği izlemek için 2., 3. veya 4. nesil Apple TV olması gerekir. Ayrıca, tüm şovu TV’nde izlemek için 6.2 yazılımı veya üstü olması gerekiyor.

Apple, lansman için hazır olan özel Apple Events uygulamasını dağıtıma açtı ve şimdi Apple TV’nize indirebilirsiniz.

appletv

Yazıyı beğendiysen paylaşarak diğer arkadaşlarının da faydalanmasını sağlayabilirsin.

Konuyla ilgili:  Android mi IOS mu cep telefonu almalıyım?

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Bu yazı ilk kez halilkoca.com kişisel blogunda yayınlanmıştır.

Bir yorum yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir